Optimalizujte systém a vyčistěte počítač od zbytečností - Slunečnice.cz

Optimalizujte systém a vyčistěte počítač od zbytečností

28. 5. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Optimalizujte systém a vyčistěte počítač od zbytečností Aby počítač vydržel dlouho v dobré formě, je nutné zabránit zanášení pevného disku soubory, které po sobě zanechávají Windows. Dále je vhodné čistit systémový registr a knihovny. O vše se za vás postará Ashampoo WinOptimizer.

V průběhu používání počítače může docházet k postupnému zpomalování jeho činnosti. Na vině je v tomto případě zanášení pevného disku nepotřebnými dočasnými soubory, které po sobě na disku zanechá operační systém. Taktéž může být zpomalení zapříčiněno zanášením registru a knihoven neplatnými záznamy. Je proto nutné s těmito neduhy bojovat a zbytečných či neplatných položek se zbavit.

S celkovou optimalizací chodu vašeho systému si poradí program Ashampoo WinOptimizer. Ten uvolňuje na pevném disku místo, které by jinak zůstalo zanesené nepotřebnými soubory a defragmentuje registry. Nabízí také několik modulů kontrolujících chyby a zjišťujících celkový stav vašeho systému. Ashampoo WinOptimizer dále pomáhá vyřešit potíže s dlouhým startem Windows. Umožňuje totiž organizovat spouštění programů po startu operačního systému. Můžete tak jejich spuštění buď odsunout, nebo rovnou zakázat. Program také nabízí úpravu detailního nastavení skrytých možností operačního systému a nainstalovaných aplikací. Užitečná je i funkce pro efektivní organizování ikon na pracovní ploše.

Jelikož program Ashampoo WinOptimizer umožňuje úpravu více než jednoho sta funkcí prostřednictvím dvaceti modulů, může být orientace ve všech nastaveních pro uživatele složitá. Program za tímto účelem proto obsahuje asistenta, který na základě nadefinovaných požadavků uživatele dokáže automaticky zvolit nejoptimálnější nastavení. Ashampoo WinOptimizer obsahuje i automatický režim, který dokáže provést nejvhodnější nastavení sám. Příjemné je, že tento univerzální nástroj dokáže také zachránit omylem smazaná data, zakódovat citlivé soubory, nebo ochránit vaše soukromí před nevítanými záškodníky.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.