Po zavedení obrazovky pro výběr internetového prohlížeče v operačním systému Windows, tzv. ballot screenu, došlo v západní Evropě k odlivu uživatelů od Internet Exploreru ke konkurenčním programům.
Společnost Statcounter zveřejnila své statistiky, jenž se týkají změny tržního podílu jednotlivých browserů po spuštění možnosti zvolit si ve Windows internetový prohlížeč. Podle dostupných informací se podíl prohlížeče od Microsoftu po uvedení ballot screenu v zemích západní Evropy propadl. Ve výsledné bilanci se ale tato ztráta na území celého starého kontinentu příliš neprojevila a průměrné zastoupení Interent Exploreru zůstalo zhruba na stejné hladině.
Nejcitelněji opouštěli Internet Explorer lidé ve Francii, kde došlo v důsledku ztráty 2,4 procenta tržního podílu dokonce k trojnásobně vyššímu odlivu uživatelů, než je zde ve stejném období běžné. Co se týká dalších států, pak v Itálii opustilo Internet Explorer 1,3 procenta jeho uživatelů. Lidé ve Velké Británii a Německu pak odešli od Internet Exploreru ke konkurenci v téměř jednom procentu případů.
Některé webové prohlížeče si ale naopak mohou zavedení ballot screenu pouze pochvalovat. Například podíl Firefoxu se od začátku března zvýšil o 1,2 procenta a Google Chrome si ve sledovaném období připsal 0,8 procenta tržního podílu.
Zdroj: PC World
Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.