Hlavní navigace

Povedený prohlížeč obrázků s množstvím funkcí

Ilustrační obrázek: Povedený prohlížeč obrázků s množstvím funkcí Nevyhovuje vám stávající prohlížeč obrázků a rozhlížíte se po jeho vhodné náhradě? Vyzkoušejte program IrfanView, který zvládne i základní úpravy snímků.

Program IrfanView se řadí mezi klasické nástroje určené k prohlížení a drobné editaci obrázků či fotografií. Cizí mu není ani přehrávání videa. Společně s fotkami si tak můžete přímo v okně prohlížeče shlédnout i video záznam pořízený digitálním fotoaparátem. IrfanView je tak velice univerzální nástroj. Jeho funkčnost lze navíc snadno rozšířit pomocí doplňků. Potěší také podpora zobrazení na dvou monitorech.

IrfanView můžete kromě prohlížení fotek a videí použít také k základní editaci vašich obrázků. Poradí si s otáčením či převracením snímků, jejich ořezem, změnou barev, redukcí červených očí, nebo převodem snímků do odstínů šedi. Propracovaná je v IrfanView funkce slide show. U ní můžete přesně definovat, jakým způsobem má dojít ke změně snímků a stanovit čas zobrazení fotek na obrazovce. Zvolené obrázky pak můžete vypálit na CD. Samozřejmostí je automatické natočení fotografií na základě EXIF údajů.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.