Hlavní navigace

Prodej OEM licencí Windows 7 skončil

Ilustrační obrázek: Prodej OEM licencí Windows 7 skončil Na konci října došlo k ukončení distribuce OEM licencí Windows 7 v edicích Home Premium a Ultimate. Pokud nechcete používat Windows 8.1, můžete sehnat ještě počítač s předinstalovaným systémem Windows 7 Professional.

Operační systém Windows 7 byl na trh uveden před pěti lety, konkrétně 22. října 2009. Microsoft se proto již před časem rozhodl pro jeho postupné stažení z nabídky. Poslední říjnový den roku 2013 tak došlo k ukončení prodeje samostatných licencí Windows 7. Prodejci se samozřejmě včas předzásobili a zákazníkům samostatné licence ještě nějaký čas nabízeli. Ze strany Microsoftu byl však v posledních měsících tento oblíbený operační systém oficiálně nabízen pouze ve formě OEM licence, tedy při koupi společně s hardwarem.

Rok se s rokem sešel a na konci října 2014 Microsoft plánovaně ukončil také distribuci OEM licencí Windows 7 v edicích Home Premium a Ultimate. Softwarový gigant však zcela záměrně pokračuje v prodeji OEM licencí Windows 7 Professional, které si oblíbily firmy. Jelikož v podnikatelské sféře současný systém Windows 8 a 8.1 mnoho příznivců nezískal, je ponechání OEM licencí Windows 7 Professional v nabídce logickým krokem, alespoň do doby, než bude na trh uveden nový Windows 10. Lze totiž reálně očekávat, že Microsoft poté distribuci Windows 7 definitivně ukončí.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.