Hlavní navigace

Snadný převod videa do vaší kapsy

Ilustrační obrázek: Snadný převod videa do vaší kapsy Přenosné přehrávače jsou dnes univerzálními zařízeními a často zvládají kromě přehrávání hudby také zobrazování videa. Víte však, jak převést video z DVD disků do formátu pro přenosná zařízení? Nejedná se o nic složitého. Poradíme vám, jak na to.

CloneDVD mobile

CloneDVD mobile

CloneDVD mobile je program pocházející od společnosti Slysoft. Má velikost pouhých 10 MB. Jeho instalace je velice jednoduchá a zvládne ji každý laik. CloneDVD mobile nás po spuštění navíc mile překvapí svou přehledností a především českým prostředím.

Práce s programem CloneDVD mobile je pohodlná. V pravé části se nám nabízí množství formátů a přenosných zařízení, do kterých chceme daný video soubor převést. Na výběr máme snad všechny druhy zařízení od Apple (iPod, iPhone), několik zařízení od SonyEricssonu (K750i, K810i a několik dalších), apod. Samozřejmě pokud zde nenaleznete přesně své zařízení (mobil či přehrávač), pak to není žádný problém, v nabídce je totiž na výběr také několik univerzálních formátů.

Převádíme

CloneDVD mobile

Pokud jste si vybrali zařízení nebo formát, na další obrazovce vás čeká výběr DVD disku, podpora je samozřejmě i ze strany DVD souborů uložených na vašem pevném disku. Zamrzí pouze nemožnost převést obyčejné video soubory (např. .avi) do jiného formátu (.mp4). Možno je tedy převádět pouze filmy z DVD, tedy VOB soubory. To je bohužel celkem veliké mínus tohoto programu.

Dále je možné nastavit i rozlišení pro váš displej a posuvníkem si můžete upravovat velikost výsledného souboru v závislosti na jeho kvalitě. Pro přenosná zařízení vám také doporučuji odstranit prokládání videa. Obraz tak sice bude mít pouze 25 snímků za sekundu, nebude však „kostrbatý“. Prokládání se používá především pro TV a pro přenosná zařízení s kvalitními displeji bych ho moc nedoporučoval. Jako poslední nám ještě zbývá pojmenovat daný soubor a zamyslet se na tím, zda chceme film rozdělit na soubory dle kapitol.

Poslední fáze

CloneDVD mobile

Kliknutím na tlačítko „začít“ se odstartuje převod vašeho videa. Jeho délka bude v závislá pouze na výkonu vašeho PC. Počítejte tedy raději přibližně s hodinou či více. Doporučuji proto zapnout převod videa před spaním a v programu pak zaškrtnout políčko „Vypnout počítač po skončení úkonu“. Vy můžete jít v klidu spát a ráno bude vaše video připraveno k nahrání do přenosného zařízení.

Stojí za to?

V případě, že máte přenosné zařízení podporující přehrávání videa, často cestujete vlakem či autobusem, pak vám program CloneDVD mobile skvěle poslouží pro převod vašich oblíbených DVD, s nimiž vám cesta uběhne daleko rychleji. Pro převod DVD do vašeho mobilního zařízení budete programu CloneDVD mobile hledat konkurenta jen stěží, pokud ale budete chtít do svého zařízení převést něco jiného než DVD, program vám zcela jistě neposlouží. Za zvážení také stojí pořizovací cena programu. Ta totiž není příliš nízká a vyšplhala se až na 1000 Kč.

 

Alternativy

Any Video Converter

Any Video Converter je velmi jednoduchým programem pro převod videa. Výběr vstupních i výstupních formátů je omezen, ale přesto toho program dokáže poměrně mnoho. Podporuje i dávkové zpracování více souborů různých formátů a jejich konverzi do jednoho vybraného formátu. Any Video Converter je tak program s přehledným rozhraním, který je navíc freeware.

Internet Video Converter

Univerzální nástroj pro konverzi multimediálních video souborů. Program umožňuje vzájemnou konverzi video formátů FLV, SWF, AVI, MPEG, VOB, MOV a dalších. Konvertovat lze jednotlivé soubory na pevném disku, ale pomocí programu lze také převádět soubory přímo z vybraného URL například ze serveru YouTube, Metacafe a mnoha dalších. Videa lze konvertovat i do oblíbených mobilních video formátů pro přehrávače iPod (MP4) nebo mobilní telefony (3GP). Program nevyžaduje instalaci a pro nekomerční využití je nabízen zdarma.

Video to 3GP Converter

Aplikace pro konverzi multimediálních video souborů AVI, WMV, ASF, MPEG a dalších do mobilního video formátu 3GP (MP4). Možnost nastavení kvality výstupních souborů, podpora dávkové konverze atd. Program jsme již dříve v našem magazínu recenzovali v článku „Jak přehrávat filmy mobilním telefonem.“

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.