Hlavní navigace

Spolehlivá defragmentace pevného disku

Ilustrační obrázek: Spolehlivá defragmentace pevného disku Aby nedocházelo ke zpomalování počítače, je nutné zabránit tzv. fragmentaci souborů na pevném disku. S tím vám pomůže účinný nástroj O&O Defrag.

Při zápisu souborů na pevný disk jsou data ukládána na různá volná místa, čímž dochází k jejich fragmentaci po celém disku. Tento jev má za následek nepříjemné prodloužení doby, která je potřebná k otevření souborů. Aby se vliv fragmentace dat eliminoval, je nutné provádět tzv. defragmentaci pevného disku. Během ní dochází k přeskupení dat tím způsobem, aby byly jednotlivé části souborů přímo u sebe a urychlil se tak jejich zápis i čtení. Operační systém Windows obsahuje vlastní nástroj na defragmentaci pevného disku, nicméně ten nabízí pouze základní možnosti a funkce. Pokud chcete provádět defragmentaci skutečně pohodlně, pak sáhněte po programu O&O Defrag.

Nástroj O&O Defrag nabízí několik módů defragmentace, jenž lze použít v závislosti na prioritách uživatele. Taktéž si můžete zvolit, zda chcete defragmentaci spustit ručně či zda ji má aplikace provádět zcela automaticky na pozadí bez zásahu uživatele. Díky tomu již nebudete muset na defragmentování pevného disku neustále myslet. Příjemné je, že program O&O Defrag umožňuje také defragmentování registru, nebo stránkovacího souboru. Poradí si také s daty, která jsou běžně uzamčena.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.