Úprava PDF dokumentů snadno a rychle - Slunečnice.cz

Úprava PDF dokumentů snadno a rychle

14. 6. 2011 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Úprava PDF dokumentů snadno a rychle Pokud vám nestačí pouhé prohlížení souborů ve formátu PDF a rádi byste je také upravovali, pak vyzkoušejte editační program PDF Editor, který nabízí řadu pokročilých funkcí.

Dokumenty ve formátu PDF jsou velice oblíbené zejména pro svou univerzálnost a nezávislost na použitém softwaru a hardwaru. Na všech zařízeních se tak zobrazí vždy stejně. K běžnému prohlížení PDF dokumentů postačují například programy Adobe Reader a Foxit Reader. Ty ovšem neumožňují úpravu obsahu, jež je v souborech vložen. K tomuto účelu je proto nutné použít některý z užitečných nástrojů, jakým je například program PDF Editor. Co všechno nabízí?

PDF Editor

PDF Editor je editační program sloužící k snadnému provádění úprav v PDF souborech. Uživatelům umožňuje například vkládání nového textu, psaní poznámek, odstraňování nežádoucího textu a obrázků z dokumentů, apod. S pomocí tohoto nástroje budete také moci editovat textové bloky, podtrhávat text, vkládat prázdné řádky a měnit jejich zalomení, zvýrazňovat a přeškrtávat text, měnit pořadí stránek nebo je rovnou odstraňovat z dokumentů. Mnohé uživatele dále potěší možnost vkládání odkazů na internetové stránky, nebo podpora průhledných obrázků. Pro rychlejší práci se soubory můžete v PDF dokumentech volitelně deaktivovat barevná pozadí, vektorovou grafiku, obrázky a ostatní grafické prvky.

Při použití nástroje PDF Editor budete moci dle libosti upravovat také vzhled a velikost stránek v dokumentech, přesouvat obsah, nebo zabezpečit citlivá data před jejich neoprávněným zobrazením pomocí kódování. Aplikace přitom dokáže přímo do zakódovaných souborů zapisovat data a číst jejich obsah. Lze také skrýt informace na stránce tak, aby byly neviditelné v Adobe Readeru, avšak stále je bylo možné v případě potřeby odkrýt.

Tip: Zbavte PDF dokumenty všech omezení

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.