Hlavní navigace

Uživatelé projevili velký zájem o Firefox 4.0

Ilustrační obrázek: Uživatelé projevili velký zájem o Firefox 4.0 V průběhu prvních 24 hodin po uvolnění finální verze čtvrté generace Firefoxu projevil o tento browser zájem vysoký počet uživatelů. Firefox 4.0 předčil v tomto ohledu i nedávno vydaný Internet Explorer 9.

Podle dostupných informací si nejnovější verzi webového prohlížeče Mozilla Firefox stáhlo z oficiálního umístění v průběhu prvních 24 hodin od uvolnění na trh více než 7,1 milionu zájemců. To je daleko více, než ve stejném období po vydání finální verze zaznamenal Internet Explorer 9. Ten si během prvních 24 hodin stáhlo 2,35 milionu uživatelů. Rekordní počet stažení v průběhu prvního dne od uvolnění dodnes patří Firefoxu 3.0, o který projevilo ve sledovaném období zájem více než 8 milionů uživatelů.

Nejnovější Firefox 4.0 je k dispozici pro všechny podporované platformy a je lokalizován do mnoha světových jazyků, mezi nimiž samozřejmě nechybí ani čeština. Nejvýznamnější na první pohled patrnou novinkou čtvrté generace browseru je přepracované grafické prostředí, které maximalizuje, zejména pod Windows Vista a Windows 7, prostor pro zobrazení webového obsahu. Pokud by vám však změna hlavního okna nevyhovovala, stále je možné přizpůsobit vzhled nejnovějšího Firefoxu do podoby, na níž jsou uživatelé zvyklí z předchozích verzí browseru.

Firefox 4.0 přichází také s výrazným zvýšením rychlosti. Podílí se na tom jak hardwarová akcelerace, tak i šestinásobné zrychlení při zpracování kódu v jazyce JavaScript. Prohlížeč se navíc rychleji spouští. Podle použitého operačního systému pak využívá čtvrtá generace Firefoxu technologie Direct2D, Direct3D a OpenGL.

Nesmíme zapomenout zmínit ani podporu WebGL a WebM, nový HTML 5 parser a rozšířenou podporu HTML 5. Potěší také izolovaný běh některých plug-inů v rámci samostatného procesu, možnost instalace doplňků bez nutnosti restartu aplikace nebo nový synchronizační mechanismus.

Zdroj: Lupa.cz

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.