Všestranný nástroj pro tvorbu a úpravy PDF - Slunečnice.cz

Všestranný nástroj pro tvorbu a úpravy PDF

7. 3. 2012 - Ondřej Špulák

Ilustrační obrázek: Všestranný nástroj pro tvorbu a úpravy PDF Hledáte program, který by vám umožnil snadnou tvorbu, úpravy a zabezpečení vašich PDF dokumentů? Současně by umožnil převod tištěných dokumentů do digitální podoby? Pak vyzkoušejte program Nitro PDF Professional.

Program Nitro PDF Professional je užitečným nástrojem, který vám pomůže s tvorbou a úpravami PDF dokumentů. Umožňuje jak rychlou konverzi stávajících dokumentů uložených v nejrůznějších formátech (například se může jednat o soubory aplikací z kancelářského balíku Microsoft Office nebo obrázky) do formátu PDF, tak i o jejich sloučení a následné vytvoření jednoho kompaktního souboru. Příjemná je přitom možnost převodu dokumentů do PDF buď metodou drag and drop, nebo prostřednictvím tlačítka umístěného přímo v prostředí Wordu, Excelu a PowerPointu. Vytvářet lze také jednoduché formuláře pro sběr dat. Program dále využívá OCR technologii pro rozpoznávání textů z naskenovaných obrázků. Nabízí tak možnost vytvořit dokumenty, v nichž bude možné komfortně vyhledávat. Před uložením výsledného souboru si navíc můžete ještě zvolit, pro jaký účel má být dokument určen a ovlivnit tak jeho výslednou velikost na pevném disku. Do souborů můžete vkládat i komentáře a prohlížet si komentáře ostatních.

Pokud se rozhodnete pro úpravy již vytvořeného PDF souboru, pak i na tuto variantu je nástroj Nitro PDF Professional připravený. Nabízí totiž převod PDF a jeho následné otevření v aplikacích z Microsoft Office. Při převodu navíc vyhledává všechny tabulky a odstraňuje z nich přebytečné informace, čímž umožňuje jejich další editaci v Excelu. Při provádění úprav PDF dokumentů můžete například upravit formátování, typ písma, jeho velikost, apod.

Mnohé uživatele jistě potěší i funkce pro přidávání záhlaví a zápatí do dokumentů, nebo číslování stránek. Přidávat a vyjímat můžete nejen výše popsané prvky, ale také obrázky. Ty lze libovolně modifikovat. Program navíc umožňuje optimalizaci výsledného souboru a také vyjmutí citlivých informací o tvůrci PDF dokumentu. Přístup k obsahu souboru může být navíc realizován prostřednictvím hesla a chráněn 256bitovým šifrováním.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.