Hlavní navigace

Vývojáři již pracují na Firefoxu 5

Ilustrační obrázek: Vývojáři již pracují na Firefoxu 5 Uběhlo teprve pár dní od okamžiku uvolnění finální podoby čtvrté generace webového prohlížeče Mozilla Firefox a vývojáři již připravují další verzi tohoto browseru.

V Mozille neusnuli na vavřínech a v plném proudu tak jsou práce na vývoji Firefoxu 5. Aktuální vývojová verze, která nese označení „4.2a1“, se stane základem příští řady webového prohlížeče Firefox. Vývojáři navíc do této vývojové verze již brzy začlení celou řadu novinek a úprav, které byly sice dokončeny ještě před vydáním Firefoxu 4.0, avšak nebyly do něj již začleněny.

Uživatelé si mohou aktuálně stáhnout finální verzi webového prohlížeče Mozilla Firefox 4.0, mezi jehož nejvýznamnější novinky patří například přepracované grafické prostředí, maximalizující, zejména pod Windows Vista a Windows 7, prostor pro zobrazení webového obsahu. Firefox 4.0 přichází také s výrazným zvýšením rychlosti. Podílí se na tom jak hardwarová akcelerace, tak i šestinásobné zrychlení při zpracování kódu v jazyce JavaScript. Prohlížeč se navíc rychleji spouští. Podle použitého operačního systému pak využívá čtvrtá generace Firefoxu technologie Direct2D, Direct3D a OpenGL. Nechybí ani podpora WebGL a WebM, nový HTML 5 parser a rozšířená podpora HTML 5. Potěší také izolovaný běh některých plug-inů v rámci samostatného procesu, možnost instalace doplňků bez nutnosti restartu aplikace, nebo nový synchronizační mechanismus.

Zdroj: Mozilla.cz

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.