Hlavní navigace

Zálohujte obsah celého pevného disku

Ilustrační obrázek: Zálohujte obsah celého pevného disku Chcete si vytvořit zálohu, která by v případě problémů s počítačem umožnila rychlé obnovení operačního systému, všech souborů a vašich osobních nastavení? Řešením je tvorba obrazu celého pevného disku.

Většina programů na tvorbu záloh a klonů kompletního obsahu pevných disků (nebo jejich částí) je zpoplatněna. Existuje však jedna aplikace, která vám funkce těchto programů, jakými jsou například Norton Ghost či Acronis True Image Home 2012, nabídne pro osobní použití zcela zdarma. Jmenuje se Macrium Reflect FREE Edition.

Macrium Reflect

Program Macrium Reflect FREE Edition nabízí svým uživatelům možnost vytvoření kompletního obrazu celého pevného disku, nebo diskového oddílu, včetně operačního systému a všech uložených dat. Tento obraz je pak možné použít v případě jakýchkoliv nepříjemností pro obnovu předchozího stavu počítače. Například pokud by váš počítač napadly viry, nebo pokud by došlo k poškození pevného disku, pak je možnost obnovení dat ze zálohy nedocenitelná. Bezplatná verze aplikace ale nedokáže vytvářet zálohy samotných souborů, vždy se musí jednat o celý diskový oddíl.

Macrium Reflect

Obraz disku je možné uložit jak na další pevný disk v počítači, tak i na síťový nebo externí USB disk, DVD nosič, apod. Před zahájením tvorby obrazu disku si navíc lze zvolit míru komprese a velikost jednotlivých částí, na něž bude záloha rozdělena. K obnově původního obsahu pevného disku je pak nutné mít vytvořen spouštěcí CD či DVD disk. Ten lze v programu také snadno vytvořit.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.