Hlavní navigace

Záchranné bootovací CD pro váš počítač

Je váš počítač již natolik zavirován, že jej nelze běžně používat? Nebo se vám dokonce kvůli infekci nedaří spustit Windows? Pomoci vám v tomto případě může záchranný bootovací disk AVG Rescue CD.

Společnost AVG Technologies uvolnila svůj záchranný bootovací disk, jenž nese označení AVG Rescue CD. Jedná se o disk založený na Linuxu, který obsahuje základní bezpečnostní nástroje od AVG a slouží k oživení počítačů, které již nelze používat obvyklým způsobem. Takový stav může nastat například při zamoření systému virovou nákazou.

Doposud byl AVG Rescue CD určený především pro nasazení v malých podnicích, nyní jej mohou používat všichni uživatelé. Nabízena je přitom jak varianta umožňující vypálení na klasické CD, tak i verze, kterou stačí zkopírovat na USB flash disk.

Co konkrétně AVG Rescue CD nabízí? Tento nástroj se zaměřuje především na hledání virové nákazy v poškozeném systému a její následnou léčbu. Umožňuje také provedení „čistého“ startu Windows, obnovení smazaných souborů, nebo jednoduchou diagnostiku sítě.

Zdroj: Computerworld

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.