Zkrášlete si pracovní plochu vašich Windows - Slunečnice.cz
Hlavní navigace

Zkrášlete si pracovní plochu vašich Windows

Ilustrační obrázek: Zkrášlete si pracovní plochu vašich Windows Omrzela vás již fádnost a jednoduchost pracovní plochy ve vašich Windows? Pak je nejvyšší čas ji zkrášlit nebo jinak „ozvláštnit“. Poradíme vám, které nástroje jsou k její individualizaci nejlepší.

MP3 Dancer

MP3 Dancer

Typickým znázorněním netradičního programu, který odliší vaší pracovní plochu od ostatních, je MP3 Dancer. S ním můžete doslova „roztančit“ plochu v dolní části obrazovky. Po spuštění programu se do rytmu vámi vybrané hudby, kterou máte uloženu na pevném disku počítače, roztancují tanečníci. V programu si můžete nastavit mnoho efektů, nebo si vybrat tanečníka podle chuti a aktuální nálady.

ThGClock ThGClock

Dalším programem, který vám na ploše zobrazí graficky pěkné analogové hodiny či průhledný kalendář, je nástroj zvaný ThGClock. Jeho použití je velice jednoduché. Navíc jej není nutné instalovat.

Vista Transformation Pack

Vista Transformation Pack

Pokud používáte Windows XP a již se vám „okoukalo“ jejich grafické pojetí, pak vyzkoušejte nástroj Vista Transformation Pack. Tento program upraví váš stávající operační systém do grafického stylu Windows Vista a přidá na pracovní plochu novou přihlašovací obrazovku, systémovou lištu, boční nástrojovou lištu a změní nabídku Start. Boční nástrojová lišta pak navíc bude obsahovat hodiny, seznam posledních otevřených dokumentů a mnoho dalších užitečných informací.

Desktop Sidebar

Desktop Sidebar

Pokud však nechcete do stylu Windows Vista přizpůsobit vzhled celého operačního systému a chcete využít jen její boční nástrojovou lištu, pak právě pro vás je určený nástroj Desktop Sidebar. Program je vlastně plovoucím panelem, který se přichytí ke straně obrazovky a snadno jej přizpůsobíte svým rozmanitým požadavkům pomocí nepřeberného množství pluginů.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.