Hlavní navigace

DOSPrint 4.1

Poptat plnou verzi na SW.cz

Aktualizace programu 1. 2. 2020 Antivirová kontrola 4. 2. 2020 8:11

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
6 664 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

DOSPrint umožňuje tisk DOS aplikacím na USB tiskárny a podobně.

DOSovské programy mohou mít problémy při tisku na novější typy tiskáren. Jedná se především o zařízení určená pouze pro operační systém Windows, multifunkční stroje, tiskárny připojené přes port USB nebo tiskárny neobsahující českou kódovou stránku. V řadě případů může tisk z DOSu komplikovat i řazení úloh do tiskové fronty, kdy může docházet k předčasnému ukončení nebo zkomolení tisku, případně ke zhroucení správce tiskových úloh. 

DOSPrint problém řeší tak, že zachytává zvolený tiskový port (např. LPT1) a jeho výstup převádí na zvolenou tiskárnu. Druhou možností je uložení výstupní sestavy DOS aplikace do souboru ve zvoleném adresáři, DOSPrint soubor načte, překonvertuje a standardními prostředky Windows vytiskne.

DOSPrint umožňuje tisknout soubory vytvořené v kódování LatinII i Kamenických, podporuje tisk v několika hustotách písma (počtu znaků na řádek), jejich přepínání v průběhu tisku, dovoluje řídit vlastnosti písma, nastavovat řádkování a další. Program emuluje značné množství řídících příkazů, má vestavěnou PDF tiskárnu pro tvorbu PDF dokumentů, dokáže do výstupních sestav zařadit a vytisknou obrázky a další. Demoverze je plně funkční verze, která pouze přeškrtává stránku.

Zobrazit více

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
6 664 ×

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.