Hlavní navigace

Kamera 3.1

Program umožňuje ručně nebo automaticky ukládat snímky z webkamery (nebo jakéhokoli zařízení pro zpracování videa) na disk, odesílat na FTP server, sdílenou složku v síti LAN nebo e-mailem.
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
36 792 ×

Popis funkcí programu

Program umožňuje spustit 4 automatické režimy:

  • Snímkování na disk - automatické ukládání (statických) snímků ve zvoleném formátu
  • na pevný disk (popř. sdílenou složku v síti) v intervalu od 1/10 sekundy.
  • Snímkování na síť LAN - automatické ukládání (statických) snímků ve zvoleném formátu na sdílenou složku v síti (LAN) v intervalu od 1/10 sekundy.
  • Webkamera (snímky na FTP) - automatické snímkování a odesílání obrázků na nastavený FTP server sloužící zejména k publikování snímků na webové stránce.
  • Odesílání snímků na e-mail - automatické snímkování a odesílání obrázků některému z přednastavených příjemců emialu.

Ukládání snímků na pevný disk počítače

Okamžitý snímek obrazu kamery lze uložit ve zvoleném formátu (bmp, jpg, png, gif, tiff) - u formátu jpeg lze navíc nastavit požadovanou kvalitu komprese a tím (samozřejmě v nepřímé úměřě) i velikost souboru(-ů) na disku.

Snímek můžeme uložit "ručně" pomocí příslušného tlačítka na panelu nástrojů, volbou položky nabídky nebo (předem nastavenou) klávesovou zkratkou. Podobně lze spustit nebo zastavit automatické snímokvání ve zvoleném intervalu (od 1/10 sekundy)

Webkamera - snímky na FTP

Nejprve je potřeba nakonfigurovat jeden nebo více FTP umístění, včetně správného uživatelského (přihlašovacího) jména a hesla (které získáte od poskytovatele FTP serveru nebo správce sítě).

Podobně jako na pevný disk můžete snímky v ručním nebo automatickém režimu ukládat na předvolený FTP server a tím je snadno publikovat zveřejněním na webové stránce.

Snímkování na síť LAN

Dalším cílem ručního nebo automatického ukládání snímků z kamery může být také (sdílená) složka v síti LAN.

Odesílání snímků e-mailem

Nejprve je potřeba nakonfigurovat jednoho nebo více příjemců snímků emailem. Poté můžete na následující konfigurační stránce vybrat výchozího příjemce snímků e-mailem. Tomuto příjemci budou odesílány snímky v automatickém režimu snímkování.

Ovládací panel

Pomocí okna ovládacího panelu můžete provádět ruční snímkování s možností nastavení vlastního cíle/přijemce snímku.

Oproti tlačítkům na panelu nástrojů okna kamery, kterými lze posílat snímky na přednastavená výchozí místa (disk, FTP, síť a email), máte v ovládacím panelu možnost vybrat například určitého příjemce emailu pouze pro tuto chvíli bez nutnosti měnit globálně nastavení výchozího příjemce. Totéž platí pro FTP umístění nebo složku na disku.

Vysílání živého videa

Pro tuto funkci je třeba, aby na počítači byl nainstalován program Windows Media Encoder, jehož objekty program využívá.

Nastavení parametrů této funkce vidíte na obrázku:

Stisknutím tlačítka Spustit nastavení vyvoláte konfiguraci externího programu VysilaniVidea.exe.

Kromě výběru zařízení můžete také vybrat takzvaný profil, který určuje zejména kvalitu videa a tím samozřejmě v nepřímé úměře velikost datového toku.

Příjem vysílání

Na opačném konci vysílání živého videa (nebo pouze zvuku) je jeho přijímač. program "Kamera" má zabudovanou fukci umožňující otevřít okno s jednoduchým přijímačem živého (obecně jakéhokoli proudového videa a/nebo zvuku.

Výchozí URL adresu na kterou se přijímač po svém spuštění pokusí připojit nastavíte v příslušném okně konfiguračního dialogu

Na tomto okně lze také nastavit interval (v sekundách) po který se přijímač pokouší znovupřipojit k dočasně přerušenému vysílání.

Záznam video do formátu Windows Media

Tato funkce využívá podobně jako vysílání videa externí program ZaznamVideaWmv.exe vyžadující výše zmíněný Windows Media encoder 9.

Také zde tlačítkem Spustit nastavení vyvoláte konfigurační dialog externího programu ZaznamVideaWmv.exe.

Zobrazit více
Download now Checked with antivirus s vylepšením od  Download now Checked with antivirus Poptat plnou verzi na SW.cz

Aktualizace programu 27. 12. 2004 Antivirová kontrola 2. 2. 2024 2:49

Program na tomto počítači pravděpodobně nespustíte

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.