Názory na software Kniha jízd - Speedy - Slunečnice.cz Hlavní navigace

Kniha jízd - Speedy 7.0

Poptat plnou verzi na SW.cz

Aktualizace programu 18. 2. 2019 Antivirová kontrola 19. 2. 2019 16:10

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
54 607 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Názory na software Kniha jízd - Speedy

Dejvic
Dejvic (neregistrovaný) ---.pel.cz
7. 1. 2019 19:53 Nový

Velká spokojenost

osobně využívám tuto knihu jízd a naprostá spokojenost. Občas využívám i samogenerování, ušetří poměrně dosti času :-)
Podrobnější info s detailnějším popisem zde: http://www.dvcomputer.cz/caldera_forms_preview-2/

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 46.227.14.---
25. 5. 2016 22:25 Nový

Generátor knihy jízd na webu

Zkusit můžete i novou webovou aplikaci www.generator-knihy-jizd.cz. Vše je umístěno přehledně na jedné stránce - přehled aut, vkládání dat i nápověda a průvodci jednotlivých operací.

Jitka
Jitka (neregistrovaný) ---.49.139.30.tomnetcom.cz
14. 7. 2014 16:31 Nový

RE: Kniha jízd - Speedy 6.40

celé vlákno

Dobrý den, prosím Vás o informaci, kolik aut lze mít v eidenci v tomto programu ve veri zadarmo.

Děkuji. Jitka 

uživatel si přál zůstat v anonymitě 217.118.100.---
15. 7. 2014 6:48 Nový

RE: Kniha jízd - Speedy 6.40

celé vlákno
V nezaregistrovanej (nezakupenej) verzii je mozne evidovat jedno auto/vozidlo.
WEBER
WEBER (neregistrovaný) ---.ptrhosting.com
27. 3. 2013 11:43 Nový

Halo

Používám leta od www.knihajizd.glacier-hejda.com a jsem spokojen.
Ale boužel není v anglické verzi.
Potřebuji pro kamaráda z Jižní Afriky anglickou verzi.
Speedy je v Anglicé verzi?
Janka
Janka (neregistrovaný) 204.45.133.---
28. 6. 2012 17:15 Nový

Pokuta za nevedení Knihy Jízd

celé vlákno
Vážený pane doktore, prosím Vás o informaci, jak je to doopravdy s knihou jízd u firemního auta. Musím ji při předvolání na policii předložit či nikoliv? Někde jsem četla, že na knihu jízd má nárok pouze finanční úřad, ale že policie ne, jen si tímto požadavkem ulehčuje vyšetřování. Jak jistě pochopíte, jde mi o identifikaci řidiče při přestupku v prosinci 2011. Může si policie vyžádat případně tuto informaci z finančního úřadu a může úřad tuto informaci vůbec sdělovat?
Judr.
Judr. (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
29. 6. 2012 0:01 Nový

Re: Pokuta za nevedení Knihy Jízd

celé vlákno
Financak pokud vim, za
"ztracenou" knihu jizd
uklada pokutu od 10 000
kc i vice.
Verlag
Verlag (neregistrovaný) 62.149.141.---
7. 6. 2010 14:12 Nový

Kniha jízd NEBYLA ZRUŠENA

celé vlákno
Kniha jízd NEBYLA ZRUŠENA
Zdroj: Verlag Dashöfer
Ačkoliv se na nás ze všech stran valí zprávy o tom, že kniha jízd byla pro živnostníky zrušena – NENÍ TO PRAVDA.


Novela ZDP je často v tisku prezentována tak, že byly zrušeny knihy jízd. Je to však pravda?

Z daňového hlediska je vedení evidence jízd (knih jízd) bezprostředně upraveno prakticky pouze v pokynu Ministerstva financí ČR D-300 k zákonu o daních z příjmů, a to v bodu 24 části týkající se § 24 odst. 2 ZDP tak, že poplatník je povinen, pokud správce daně nestanoví jinak, vést evidenci, ve které je u každé jízdy uvedeno alespoň její datum, cíl, účel a ujeté kilometry. Dále je poplatník povinen vést údaje o typu vozidla, státní poznávací značce, stavu ujetých km k 1. lednu (případně k datu zahájení činnosti nebo zahájení používání vozidla) a k 31. prosinci kalendářního roku (případně k datu ukončení činnosti nebo ukončení používání vozidla).

Je ale omyl domnívat se, že vedení evidence jízd, knih jízd, či jinak nazvaných záznamů týkajících se přímo či zprostředkovaně provozu vozidla, se provádí jen pro daňové účely, a tedy jen pro praktické naplnění § 24 odst. 1 ZDP, příp. u fyzických osob-podnikatelů také § 25 odst. 1 písm. u) ZDP a jen proto, že je pro podnikatelský subjekt (právnickou či fyzickou osobu) jedním z důležitých dokladů o používání příslušného vozidla k podnikání pro účely daně z příjmů, daně z přidané hodnoty a daně silniční. Takováto evidence je totiž také velmi důležitým dokladem pro účely kontroly dodržování bezpečnosti práce řidiče.

Každý zaměstnavatel a podnikatel by si měl být vědom toho (neznalost zákona neomlouvá), že nejen předpisy ES, ale také zákonné předpisy ČR (viz dále) předepisují a nařizují vedení záznamů o provozu vozidla a vedení záznamů o době řízení, bezpečnostních přestávkách a době odpočinku řidiče.

Novela pouze říká, že jen ten poplatník, který uplatňuje výdaje za používání vozidla podle § 24 odst. 2 písm. k) ZDP, bude pravděpodobně moci nejvýše za 3 vozidla místo skutečných výdajů na spotřebu pohonných hmot uplatnit jako daňový výdaj (náklad) paušální částku ve výši 5 000 Kč za každý celý kalendářní měsíc, ve kterém využíval příslušné silniční motorové vozidlo k dosažení, zajištění nebo udržení zdanitelných příjmů, a současně toto silniční motorové vozidlo nepřenechal ani po část příslušného kalendářního měsíce k užívání jiné osobě, aniž by musel doklady prokazovat, jakou částku zaplatil za pohonné hmoty čerpané do příslušného vozidla, příp. kolik daným vozidlem ujel kilometrů.

K praktické aplikaci uvedených ustanovení bude ještě jistě bouřlivá diskuze. O zrušení povinnosti vést knihu jízd či zrušení povinnosti hodnověrně prokázat, že předmětné vozidlo bylo v tomto období používáno k legálně povolené podnikatelské činnosti uvedeného poplatníka, však v novele uvedeno není nic. Schválená novela také neznamená, že by řidič vozidla, příp. i jeho zaměstnavatel, byl zbaven povinnosti vedení záznamů o provozu vozidla, dodržování doby řízení, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku vč. vedení příslušných záznamů podle jiných předpisů.

O co jde? O dodržování bezpečnosti práce při řízení vozidla řidičem a také o kontrolu, zda řidič příslušné předpisy dodržuje.

Řidičům a zaměstnavatelům, kteří provozují zejména mezinárodní silniční dopravu, není potřeba v této věci nic připomínat, protože vědí, že nedodržování příslušných předpisů a nevedení příslušné evidence se nevyplácí. Nebudeme se ani zabývat z hlediska tohoto článku nepodstatnými výjimkami ani různými specifikami některých druhů přeprav (taxislužba, přeprava nebezpečných nákladů apod.).
KOTOUS
KOTOUS (neregistrovaný) 62.149.141.---
7. 6. 2010 14:19 Nový

Re: Kniha jízd NEBYLA ZRUŠENA

celé vlákno

Kniha jízd nebyla zrušena, jde jen o nafouknutou bublinu.

Jásot podnikatelů při zrušení povinnosti vést tzv. knihu jízd dozněl. Pro mnoho z nich se nic nemění. Výdajový paušál totiž jako dostatečná evidence pro uplatnění nároku na odpočet DPH neposlouží.

Zákon říká:

Podle ustanovení § 24 odst. 2 písm. zt zákona o daních z příjmů může poplatník namísto skutečných prokázaných výdajů na spotřebu pohonných hmot a parkovného použít paušální výdaj na dopravu silničním motorovým vozidlem ve výši 5000 Kč za každý měsíc, ve kterém toto vozidlo využíval k podnikání a současně nepřenechal ani po část měsíce k užívání jiné osobě.

Jestliže je vozidlo využíváno i pro soukromé účely, je možné uplatnit pouze část paušálního výdaje, a to ve výši 80 % z této částky, tedy maximálně 4000 Kč (tzv. krácený paušální výdaj na dopravu). Při odpisování takového vozidla bude rovněž daňově uznatelná pouze osmdesátiprocentní část z odpisů.

Paušál je možné využít v příslušném kalendářním měsíci na maximálně 3 vlastní vozidla nebo vozidla v nájmu. Silničním vozidlem je přitom myšlen nejen osobní automobil, ale i motocykl, čtyřkolka, autobus nebo nákladní automobil

 

Nejen plátci DPH narazí

K vládou slibovanému zjednodušování administrativy tak dochází jen velmi pozvolna. "Jde bohužel jen o nafouknutou bublinu na téma snižování administrativní zátěže podnikatelů," potvrdila business serveru Podnikatel.cz prohlášení Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR její generální ředitelka Eva Svobodová. Souhlasí s ní i Jiří Kotous, zástupce ředitelky Finančního ředitelství v Ústí nad Labem. "Paušál na dopravu nebude mít pro podnikatele ve skutečnosti takový dopad na zrušení povinnosti vést evidenci jízd (knihu jízd), jak by se na první pohled zdálo," 

Změna zákona totiž neříká nic o tom, že se ruší povinná evidence jízd nebo povinnost hodnověrně prokázat, že vozidlo bylo v daném období používáno k legálně povolené podnikatelské činnosti. Podnikatelé tedy musí nejen pro daňové účely (DPH a silniční daň), ale také pro dodržování bezpečnosti práce řidiče i nadále podrobně dokládat využití vozidla. A právě k tomu je vhodná kniha jízd, nikoliv výdajový paušál. "Užití paušálních výdajů na provoz silničního motorového vozidla pro účely daně z příjmů neprokazuje pro účely daně z přidané hodnoty správnost uplatněného nároku na odpočet DPH,"
 

GENIUS
GENIUS (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
18. 4. 2009 18:58 Nový

SPEEDY JE LEPSI

GLACIER HEJDA JE NEJVETSI A A NEJDRAZSI SHIT A DELAJI SI ZDE SAMI REKLAMU, PROTOZE TO NIKDO NECHCE
Gabriel
Gabriel (neregistrovaný) ---.dialup.vol.cz
11. 1. 2009 11:37 Nový

Pokutě za botičku se můžete vyhnout

Pokud vozidlo zaparkovala osoba blízká (člen rodiny) a vlastník vozidla nebo řidič to tak uvede, pak nemusí dál vypovídat a trest mu nehrozí.
Nemůžete ale říct, že vůbec nevíte, kdo auto řídil. Jako vlastníkovi Vám pak hrozí pokuta 5 - 10 000 Kč.

Vždyť pachatele nezjistil, nebude trvat na tom, abych udal konkrétní jméno? 

Ne, nemusíte vypovídat, když se jedná o osobu Vám blízkou a svou výpovědí byste jí způsobil újmu, kterou byste pociťoval jako sobě vlastní ... nebo tak nějak :)
Zkrátka pokud je to někdo z rodiny, nemusíte říct jméno (pokud máte auto ve vlastnictví fyz. osoby, jinak za nevedení knihy jízd je pokuta až 100 000 Kč).

S pozdravem G.T. 

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.ergo.ba.gtsi.sk
26. 5. 2008 8:55 Nový

RE: Kniha jízd - Speedy 3.71

Tieto cielene reklamy na iny program su trapne. Navyse ten druhy soft podla mojho nazoru nie je lepsi.
myšak
myšak (neregistrovaný) ---.dialup.vol.cz
17. 5. 2008 18:10 Nový

Kniha jízd

celé vlákno
Nejlepší kniha jízd v česku je asi http://knihajizd.glacier-hejda.com/
michal
michal (neregistrovaný) ---.ergo.ba.gtsi.sk
19. 5. 2008 16:36 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
myšak napsal:
Nejlepší kniha jízd v česku je asi http://knihajizd.glacier-hejda.com/

 

porovnal som obe a netvrdil by som to ... 

uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.pipni.cz
22. 5. 2008 14:54 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
Su si rovné......
myšak
myšak (neregistrovaný) ---.dialup.vol.cz
25. 5. 2008 14:45 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
michal napsal:
myšak napsal:
Nejlepší kniha jízd v česku je asi http://knihajizd.glacier-hejda.com/

 

 

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.lc.cz
6. 8. 2008 16:14 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
myšak napsal:
Nejlepší kniha jízd v česku je asi http://knihajizd.glacier-hejda.com/


glacier-hejda - myslíš ty SPAMery? Tak od nich bych si nekoupil nic, u takové firmy nikdy nevíš, kdy na tebe ušije nějaký podraz. 
uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.dialup.vol.cz
21. 9. 2008 17:33 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
Petr napsal:
Používám Knihu jízd Glacier Hejda už 5 let a žadný podraz z jejich strany jsem nepozoroval. A Internet je otom aby Informoval.
uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.ispgateway.de
22. 9. 2008 17:17 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
anonymní uživatel napsal:
Vinton G. Cerf: Internet musí zůstat svobodný

Česko - „Internet by měl být pro každého a bez cenzury,“ uvedl v exkluzivním rozhovoru pro Deník Vinton G. Cerf, jeden ze zakladatelů internetu, který je od roku 2005 šéfem internetových aplikací americké společnosti Google, největšího vyhledavače na světě.
Jste jedním z otců internetu. Když jste začátkem sedmdesátých let psal jeho první protokol, čekal jste, že bude mít takový úspěch?


Musím říct, že nečekal. Ale společně s mým kolegou Robertem Kahnem jsme moc dobře věděli, že máme v rukou obrovskou technologickou moc, která otevřela nový prostor v komunikaci mezi lidmi. Bylo to navíc uprostřed studené války a internet v té původní podobě umožňoval jeho uživatelům přenášet data z jakéhokoliv místa na zeměkouli. Do té doby nevídaná věc. Dnes to velmi zjednodušeně umožňuje jeho podoba World Wide Wibe (zkratka www, pozn.red.). Jsem rád, že vývoj šel tak rychle dopředu. Díky tomu zná internet dnes velmi mnoho lidí.

Na internetu můžeme každý den najít miliardy nových informací. Jak si ale vybrat ty správné?
Za prvé tak, že lidé budou prohlížet správné webové stránky, u kterých si budou jisti, že jim poskytnou kvalitní informace. Je to například stejné jako u výběru novin. A za druhé - aby lidé nemuseli číst všechny noviny a vidět většinu zpráv v televizi, mohou se spolehnout na dobrý vyhledávač, který všechny informace podle aktuálnosti třídí a vyhodnocuje. Ovšem jak se to dělá, je samozřejmě tajné a velmi složité.

Jak podle vás pracuje Seznam.cz?
Tento portál neznám dopodrobna, nevím, jak pracuje, takže ho nebudu hodnotit.

Někteří odborníci navrhují, aby se za každý mail vybíral poplatek jako u běžné pošty, což by mělo zabránit spamům, tedy nevyžádaným zprávám.
To by nepomohlo. Poplatek vnímám jako zákaz, což by narušilo podstatu internetu – tedy svobodnou a neomezenou komunikaci. A internet musí zůstat svobodný. Telekomunikační firmy by časem získaly příliš velkou moc, což by vedlo k omezení nebo třeba i zákazu internetových stránek.

Mohou totalitární státy kdekoli ve světě zastavit svobodní šíření informací a dat na internetu?
Stále se o to snaží. Ale internet je v současné době natolik silný, že hlídat nebo zakázat všechny informace, které se na něm objevují, je, doufejme, nemožné.

Napsal jste také několik vědeckých studií o budoucnosti. Jak bude svět vypadat za padesát let?
Jednak si myslím, že internet bude používat přes tři a půl miliardy lidí, což je tedy o polovinu více než dnes. Díky mobilním telefonům budou mít uživatelé internet na každém rohu a nepůjde už o pouhé vyhledávání nebo zábavu. Telefon bude například – zjednodušeně řečeno - napojený na každou věc nebo místnost ve vašem bytě. Nebylo by hezké, kdyby jste najednou dostaly zprávu, že vaše myčka nádobí je rozbitá nebo že jste zapomněli při odchodu z bytu zhasnout světlo v ložnici?
 
uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.server4you.de
4. 12. 2008 19:38 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
Neni to špatný ale myslím si, že lepší je milk computer ale trochu drahy[Peníze] a složity. Ale graficky nezdařenejši.[Pohodový]
Neryhlejší je Kniha jízd Glacier Hejda (a neni draha)[Úsměv]. Zato od Stormvare pohoda (glx je pěkný voprus vyhozené peníze......[Plačící]
adamis
adamis (neregistrovaný) ---.56.broadband14.iol.cz
10. 3. 2012 11:26 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno

Podle mě už je podraz, že každý rok musíš znovu a znovu zaplatit za program, kde se změní pouze úvodní obrázek. V emailu Tě ohromují, kolik novinek a vylepšení je v programu a přitom se tam nic mimo toho úvodního loga za celou dobu existence té firmy nezměnilo!!!

ZLODĚJI - přecházím velmi rychle ke KAMARu...

Igor
Igor (neregistrovaný) ---.golemtech.tt.cust.gts.sk
10. 3. 2012 22:58 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
Tento Tvoj prispevok som nepochopil. Ved KAMAR vyraba program Kniha jazd - Speedy. Ale asi myslel ze shit je Glacier-Hejda atd ... tak to potom suhlasim lebo Speedy od KAMARu je naozaj dobry
jura
jura (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
28. 6. 2012 23:29 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
Škoda že je slovenský ze slovenskou legisletivou...:-(
Martin
Martin (neregistrovaný) 217.118.100.---
29. 6. 2012 7:11 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
Ked si nainstalujete Knihu jazd - Speedy do zaciatku v ceskom jazyku tak pracuje podla ceskej legislativy.
Martin
Martin (neregistrovaný) 217.118.100.---
29. 6. 2012 7:17 Nový

Re: Kniha jízd

celé vlákno
namiesto "do zaciatku" malo byt "od zaciatku"
Clark
Clark (neregistrovaný) 218.17.91.---
8. 8. 2005 9:31 Nový

Routen Planer

A very interesting website. Thanks to the webmaster.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.