Hlavní navigace

 NTLite 2023.11.9515

Odinstalace některých, v normálním případě neoddělitelných, částí Windows.
4

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
7 652 ×

NTLite je univerzální nástroj určený k tvorbě alternativních instalačních médií operačního systému Windows s vlastní konfigurací, zahrnující zvolené ovladače, jazykové balíčky, aktualizace systému a servisní balíčky, dodatečné programy a mnoho dalšího. NTLite podporuje všechny standardní formáty obrazu disku a nechybí ani možnost vytvoření zaváděcího ISO obrazu či dodatečné instalace zvolených programů ihned po zprovoznění Windows. Vedle úpravy instalačních obrazů systému nabízí aplikace NTLite také režimem „Live edit,“ který umožňuje konfigurovat a odebrat součásti z již nainstalovaného operačního systému Windows bez nutnosti jeho reinstalace. 

NTLite umožňuje stahování a správu aktualizací systému Windows. S jeho pomocí tak můžete snadno získat nejnovější aktualizace a snadno je vícenásobně použít pro přípravu různých instalačních médií. Aplikace navíc pomáhá při předběžném výběru doporučených aktualizací. 

Program NTLite nabízí také funkci pro integraci ovladačů. Ta zajistí automatickou instalaci ovladačů pro detekovaná zařízení. Funkce “Import host” pak na instalační médium dokáže přenést pouze ovladače použité v hostitelském operačním systému. Ovladače mohou být také integrovány do bootovacího obrazu, takže jsou dostupné pro USB / ISO boot. Užitečný je i kontrolní seznam hardwaru, který vám umožňuje odhalit chybějící ovladače ještě před tvorbou instalačního média. Program NTLite podporuje taktéž editaci registru a práci s REG soubory. 

NTLite vám pomůže i s odstraněním součástí operačního systému Windows, které jsou chráněny bezpečnostními mechanismy před odebráním. Můžete tak snížit nároky systému na diskový prostor a paměť RAM. Program umožňuje také změnu nejrůznějších pokročilých nastavení sytému Windows či přednastavení uživatelských parametrů, jako lokálního účtu, uživatelského jména, hesla, připojení k síti, připojení k pracovní skupině nebo doméně, apod. Užitečná je i možnost automatického formátování a rozdělení disků.

Zobrazit více
Download now Checked with antivirus s vylepšením od  Download now Checked with antivirus

Aktualizace programu 1. 12. 2023 Antivirová kontrola 2. 12. 2023 12:20

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.