Slunečnice.cz: V březnu nejvíce zaujaly programy pro správu faktur - Slunečnice.cz Hlavní navigace

Slunečnice.cz: V březnu nejvíce zaujaly programy pro správu faktur

Ilustrační obrázek: Slunečnice.cz: V březnu nejvíce zaujaly programy pro správu faktur V březnových statistikách stahovanosti z databáze serveru Slunečnice.cz vede mezi účetními a finančními programy pro firmu i domácnost software Faktury. Předpoklad zvýšeného zájmu o tento typ aplikací v měsíci daňových přiznání se však nepotvrdil.

Nejstahovanějšími programy na serveru Slunečnice.cz v kategoriích Ekonomika a účetnictví a Finance byly v měsíci březnu jednoznačně aplikace pro správu faktur a vedení účetnictví. Je zřejmé, že podnikatelé vyhledávají účinné nástroje, které jim pomohou udělat si pořádek v dokladech a usnadní jim podání daňového přiznání.

První příčka

Slunečnice.cz - faktury - peněženka

Vůbec nejčastěji stahovaným programem byly Faktury 4.1.5, které se drží na první příčce již od června loňského roku. Uživatelům nabízí mnoho užitečných funkcí. Program Faktury umí, kromě vystavování a evidence faktur, pokladních dokladů, či dodacích listů, také přepočítat částky do jiných měn, nebo třeba vložit firemní logo přímo do faktury.

Stahovanost tohoto programu v březnu 2008 klesla oproti lednovým hodnotám o téměř 32 %. Obdobný vývoj lze pozorovat i u dalších programů ze sledovaných kategorií. Zdá se, že nutnost odevzdat daňové přiznání nezpůsobila vyšší zájem o účetní software. Naopak lze vyčíst potřebu aktualizovat na začátku roku účetní a fakturační programy dle nové daňové reformy.

Stříbro pro Jednoduché domácí účetnictví

Druhé místo obsadil freeware Jednoduché domácí účetnictví. Tato přehledná aplikace pomáhá vést účetnictví menším firmám i domácnostem.

Konkurence je veliká

Mezi dalšími programy zastoupenými v první desítce stojí za zmínku software Domácní účetnictví POHODA FILIP, který se posunul z 23. pozice v lednu na 7. pozici v březnu. Kromě účetnictví samotného umí evidovat i movitý a nemovitý majetek, sbírky, spotřebu energií, finance, investice a mnoho dalšího.

Zájem byl i o neúčetní programy. Na 6. místě se umístila obsáhlá databáze právních dokumentů Vzory smluv – Podnikový a domácí právník, 10. místo pak obsadil praktický software AUTOPLAN Kniha jízd 2008, jehož součástí je i základní automapa ČR.

Zdroj: Slunečnice.cz – tisková zpráva

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.