Názory na software FastStone Image Viewer - Slunečnice.cz Hlavní navigace

 FastStone Image Viewer 6.8

Aktualizace programu 15. 1. 2019 Antivirová kontrola 16. 1. 2019 20:17

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
236 104 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Názory na software FastStone Image Viewer

Ali
Ali (neregistrovaný) ---.infos.cz
22. 1. 2018 21:14 Nový

exe?

Vždycky když udělám fotoprezentaci, tak mi vypadne ve formátu exe, prosím, jde to nějak nastavit aby to bylo v něčem jáném?Třeba v avi? Kde a jak změnit?.. Děkuji za odpovědi.. A.

t2
t2 (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
14. 8. 2017 9:21 Nový

Verze 6.2

Verze 6.2 je velmi přehledná , rovněž plně v JČ , do programu se vrátila položka ostrost/neostrost i když položka redukce šumu i nadále u nových verzí chybí. Chce to vyzkoušet si jednotlivé verze. Mě osobně vyhovuje verze 5.2 i když připouštím že verze 6.2 je taky velmi dobrá. Verzi 6.2 jsem si testoval krátce , tak nejsem úplně s to ji posoudit , co zaujme je opravdu velmi vylepšená přehlednost programu , zvětšení fontu písmen , ikon , složek. FastStone image viewer je výborný program pro nejen úplně základní úpravu fotografií . Například funkce vyrovnání fotografie / srovnání horizontu pod položkou "další" je podle mě nejlépe řešená ze všech programů které znám pro úpravu fotografií. Jemně kolečkem myši naklánět obrázek vpravo/vlevo a po potvrzení se provede ihned mírný potřebnýořez.Třeš­ničkou na dortu jsou potom funkce dávkové přejmenování, vodoznak aj.

HonzaV
HonzaV (neregistrovaný) 93.89.107.---
21. 8. 2016 15:20 Nový

vícenásobné spuštění

Dobrý den, snad mi někdo odpoví. Dá se tento program spustit více jak 1x?
Ze všech ostatních programů podobného tipu jsem zvyklý, že mohu mít současné otevřeno několik fotografií, popřípadě browserů. U tohoto programu se mi to ale nedaří nastavit. Znáte někdo řešení?
Děkuji
Honza

too2
too2 (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
10. 8. 2016 13:24 Nový

Nejlepší verze 4.6 nebo 4.7 ?

Ještě jednou tedy do třetice jak se říká.Protože jsem si našel ty starší verze ( odkaz níže ) tak jsem si je trochu prošel a asi opravdu nejvíce funkční je verze 4.7 která je již v JČ , má velké a hezké náhledy úprav např ostrost / neostrost a celkově se v ní myslím nejlépe pracuje . Verze 3.6 ještě není v JČ , to může někomu vadit .
No ajk jsem se díval , tak verze 4.6 je ještě více stahovaná s těch starších.
http://www.oldversion.com/windows/faststone-image-viewer/

too2
too2 (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
10. 8. 2016 10:27 Nový

Pro ty kdo mají zájem o starší verzi

Pokud někdo má zájem o starší verzi prg , tak ke stažení starší verze programů jsou zde:
http://www.oldversion.com/windows/faststone-image-viewer/
Někdy se stane že novější verze se v něčem vylepší , ale v něčem je i horší.Sám jsem nedávno procházel "x" CD které jsem získal se zakoupením časopisů kdysi a byl jsem překvapený kolik kvalitních programků a programů vlastně doma mám k užití ... . S koncem wxp se tyto odložily ale spousta jich jde rozchodit na w7 a vyšších.

too2
too2 (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
9. 8. 2016 23:09 Nový

Verze 5.2 vs verze 5.7

FastStone image viewer používám dlouho a jsem s ním velmi spokojený.Mrknul jsem se jestli není nová verze (používám v 5.2) a protože byla vyzkoušel jsem - chtěl jsem povýšit ale vrátil jsem se k v 5.2. Verze 5.7 je asi přehlednější , má lepší font písmen-větší ale nenašel jsem položky ostrost/neostrost , nastavit křivky a odstranit šum. Minimálně položku ostrost/neostrost používám hodně , takže jsem se vrátil k v 5.2 kterou mám zálohovanou ve svých tzv. top prg. které instaluji všude kde mám vidle.

gangleri
gangleri (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
16. 7. 2016 13:17 Nový

Rychlý,excelentní prohlížeč,dobrý jednoduchý ediitor

Můj neoblíbenější prohlížeč.Bez­konkurenční rychlost načtení fotky i na nevýkonných počítačích.Ve všem rychlejší (i editace) než např zonery,prtoti nim ale postrádá možnost sofistikovanějších úprav(nejvíc chybí práce s výběrem).Vynikající náhled na celou obrazovku bez čehokoli rušivého navíc a z tohoto modu jednoduchý přístup k jiným funkcím,mj jediným kliknutím myši náhled 1:1Velmi vhodný na jednodušší úpravy.

too2
too2 (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
28. 7. 2014 1:50 Nový

Nezoufejte - funguje výborně

FastStone image viewer 5.1 funguje výborně.Používám ho už docela dlouho , možná opravdu ztratil malinko na svižnosti i když asi na oplátku dává propracovanější výpočty korekcí . Doporučuji všem a zéjména rodinným domácím fotografům. Menu v JČ výborné možnosti korekcí , doostření , prosvětlení stínů a opravdu hodně dalšího .Za tenhle program patří tvůrcům poděkování a navíc je možné jej užívat zdarma . Já tedy děkuji , výborný a užitečný program . Byl bych rád kdyby se objevila verze pro linux , výhledově bych rád přešel od W ( momentálně 7 ) na nějakou linuxovou distribuci . Prozatím si dělám přehled s jakými programy bych rád po přechodu pracoval . 

-_-
-_- (neregistrovaný) 178.143.81.---
13. 6. 2014 19:01 Nový

nechapem

nechapem :-?
noro
noro (neregistrovaný) ---.antik.sk
17. 3. 2014 9:39 Nový

mrzne

celé vlákno
viem, ze xp je na prd, doteraz mi to krasne fungovalo na W2000 dal dom to pod XP tam to okamzite zamrzne.
xx2
xx2 (neregistrovaný) ---.11.broadband9.iol.cz
9. 4. 2014 15:08 Nový

Re: mrzne

celé vlákno
Měl jsem ho na wxp a ok . Mám jej na Vistách a na W7 a obojí taky úplně v pohodě.Ani nesouhlasím s tou pomalostí, zdá se mi v pořádku snad jen první spuštění trvá déle.
Patrik
Patrik (neregistrovaný) 77.48.206.---
15. 10. 2013 19:50 Nový

Bohužel poslední verze jsou líné

Tento program nemá chybu. Kdysi jsem dlouho používal ACDSee, pak FastStone jen paralerně k ACDSee a teď už několik let pouze Faststone.

Je rychlejší, umí uplně vše co chci - prohlížení a základní editace typu crop, resize, změnu komprese, otáčet, nastavit DPI, velikost tisku atd. Vše jednoduše a rychle. Snad jen práci s EXIF by mohli přidat.

Co mne však mrzí, že poslední verze ztratily svižnost . Zkušel jsem verze 4.6 a 4.8 a bohužel na starší 3.9 to zdaleka nemá.

 

ZdeMak
ZdeMak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 8. 2013 14:55 Nový

RE: FastStone Image Viewer 4.8

Dá se v tomto programu s prezentací přehrávat i hudba?
uživatel si přál zůstat v anonymitě 94.74.221.---
26. 5. 2013 7:07 Nový

nejlepší program

nové
tomil2002
tomil2002 (neregistrovaný) ---.11.broadband9.iol.cz
10. 5. 2013 10:10 Nový

Výborné korekční možnosti

Tak program mám už delší dobu v pc a určitě zůstane, chtěl bych poukázat na výborné korekční možnosti programu oprav expozice, prosvětlení stínů , jemné doostření , nasycení barev , podpurné světlo a svetlo.Dále potom hromadné přejmenévání , konverze , vodoznak a hodně dalšího ,třeba vyrovnání fotografie atd.Nedávno jsem nechtěně podexponoval celý výlet, nedopatřením mi zůstalo EV na -1 tuším , s tímhle programem se mi to povelo nejlépe a nejrychleji napravit.Mám v pc ještě další tři programy na fotky každý sice trochu na něco jiného , ale pro tento účel se mi nejlépe oprava dělala ve FastStone Image Vieweru.Taky je tam hezká ulita pro přehrání fotek v pc s podmalováním hudbou , ono některé tyhle funkce má spousta programů, ale ne všechny mají tak prima jednoduché logické ovládání a nastavení.Doporučuji vyzkoušet.

 

tomil2002
tomil2002 (neregistrovaný) ---.11.broadband9.iol.cz
22. 2. 2013 20:35 Nový

Výborný program

Fotkama se zabývám docela dlouho. Mám několik svých oblíbených programů a prohlížeč 

Další věci většinou vyzkouším a odinstaluji.Tohle mi ale zůstalo a rozhodně se jej nechystám

odinstalovat, naopak čím dál tím častě jej používám.Před nedávnem jsem se rozhodl odinstalovat

a nepoužívat Picasa i když jsem ještě nevěděl čím nahradím některé jeho funkce.Tenhle program

mi pomohl. Má vše co jsem v Picasu využíval.Je malinko pomalejší ale o to kvalitnější bych řekl.

Pacaca se mi zdá že brzdil pc a potom ta nemožná navigace mezi složkami.Používal

jsem jej od doby kdy to byl ještě komerční soft. Ovládání je malinko atypické ale prima.

Rychle se na něj dá zvyknout. 

Martin Růžička
28. 6. 2012 8:19 Nový

Dlouho jsem měl 4.5 :)

a včera jsem přešel na 4.6 (Win7) a nějak dlouho to načítá fotky z adresáře a některé to nenačte vůbec

asi se vrátím k 4.5

s tou verzí jsem byl spokojen - na prohlížení není nic lepšího (free)

JM
JM (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 1. 2012 21:59 Nový

Překvapení roku

Dlouhá recenze není třeba. Musela bych jen chválit a negativa žádná. Rychlá instalace, kvalitní čeština, přehledné ovládání a nepřeberné množství dílčích nastavení. Přiznávám, že to, co mě hned na začátku dostalo, nebylo dávkové přejmenování souborů (což jsem marně hledala u různých správců souborů!), ani vodoznak umístitelný na libovolnou pozici (ani placené programy na úpravu obrázků mi většinou nepomohly!) ani integrované jednoduché "malování" ...... byla to úplná drobnost: režim na celou obrazovku - umožňuje prohlížený obrázek lupou na čas zvětšit a rolovat (výborná pomůcka při čtení). Většinou tuhle funkci mají jen prohlížeče komiksů. Program jsem cíleně instalovala čistě na prohlížení fotografií-obrázků a komiksů (v podobě jednotlivých obrázků). Jeho využití je však mnohem širší včetně základní úpravy obrázků a již níže zmíněného skeneru.

 Vřele doporučuji, má vše, co při správě obrázků potřebujete. Zkusila jsem ho jen ze zájmu, ale ke svému starému programu už se asi... určitě nevrátím.  

 PS: vážně jsem se snažila, aby to bylo krátké :-) 

Bob
Bob (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
26. 8. 2011 13:34 Nový

RE: FastStone Image Viewer 4.6

Je zarážející, že tyto programy sice mají možnost vytváření prezentací z fotek, ale neumožňují jednotlivé hlasové poznámky k zařazeným fotkám! Maximálně umožńují jen hudbu na pozadí pro celou prezentaci! Jediný to kvalitně umožňoval starší PhotoImage Digital i s možností vícenásobné hlasové poznámky ke každé zařazené fotce (nejprve já, něco samostatně dodatečně přidala manželka k dané fotce). Pak je prohlížení prezentace třeba z dovolené daleko příjemnější, než jen samotné fotky s nutností luštění textové poznámky vložené někde na fotce a jen s tou jednou hudbou na pozadí. Autory těch programů to nenapadá?
Jan Sequens
Jan Sequens (neregistrovaný) ---.111.226.162.ptr.us.xo.net
22. 7. 2011 19:51 Nový

RE: FastStone Image Viewer 4.6

celé vlákno
Používám jej několik let a jsem s ním naprosto spokojen, podle mě se jedná o nejlepší prohlížeč obrázků, který je k dispozici zdarma. Napsal jsem o něm malou recenzi či spíše přehled jeho funkcí, které považuji za praktické.
Jan Sequens
Jan Sequens (neregistrovaný) ---.111.226.162.ptr.us.xo.net
22. 7. 2011 19:53 Nový

RE: FastStone Image Viewer 4.6

celé vlákno
Omlouvám se, odkaz měl být takto.
Nuda
Nuda (neregistrovaný) ---.189.broadband6.iol.cz
27. 6. 2011 23:57 Nový

RE: FastStone Image Viewer 4.5

celé vlákno
Nuda, šeď šeď šeď.. ano, základní funkce na úpravu vč. rámečků, klonování aj. dobré, ale nic extra. Každopádně z těch základních programů na úpravu dávám 1.
lazar
lazar (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz
5. 12. 2011 18:26 Nový

RE: FastStone Image Viewer 4.5

celé vlákno

Nudo, ale tohle není program na úpravu, alébrž na prohlížení, případně třídění. A na tohle je faststone bezkonkurenčně nejlepší. Ani acdsee, ani jiný program se mu schopnostmi nevyrovná a navíc je úplně zadara. Netuším, co se ti na prohlížeči zdá nudné. Snad asi tvé fotky, které jsi jím prohlížel.

Prográmek doporučuji jak začátečníkům, tak zkušeným fotografům.  

Marushka
Marushka (neregistrovaný) 217.30.68.---
4. 8. 2009 16:31 Nový

Opravdu skvělý prográmel

Program se jednoduše instaluje, čeština funguje bez problémů a s fotkami si uživatel může docela dost pohrát, navíc umí i skenovat a ovládání skenu je nenáročné a jasné (ke skeneru jsme dostali děsný program). Doporučuji, vážně fajn program.
Josef
Josef (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz
10. 6. 2009 21:03 Nový

RE: FastStone Image Viewer 3.9

Program je v posůední verzi v ČEŠTINĚ na stránce produktu
roninW
roninW (neregistrovaný) ---.jes.cz
18. 3. 2009 15:29 Nový

Dobré

Mám ho 10 minut a zatím dobré, velmi dobré, čeština na odkazu funguje jak má, možnosti bohaté, přehledné první pokusy s úspěchem. Pro amatérské rodinné fotky super program. Asi se stane mým hlavním.
jaro
jaro (neregistrovaný) ---.imafex.sk
21. 7. 2006 13:14 Nový

Re: POOOZZZOOOR!!!

ten program je super ziadny virus
crusy
crusy (neregistrovaný) ---.181.broadband5.iol.cz
1. 6. 2006 12:08 Nový

čeština

Nejde mi nainstalovat.??
J!Rk4
J!Rk4 (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
23. 8. 2005 21:51 Nový

POOOZZZOOOR!!!

Tento soubor obsahuje pri instalaci TROJSKÉHO KONĚ (jmenem Istar, nebo tak nejak). AVG na nej nema sanci (nebo aspon pri instalaci neupozorni!!), pokud nemate Avast, tak FSIV NEINSTALUJTE!!!!
Trashman
Trashman (neregistrovaný) ---.a.softex.cz
4. 6. 2006 19:13 Nový

Stahujte pouze z FastStone!

Vážení uživatelé, stahujte si program pouze z odkazu směřujícího na server faststonesoft, protože jen tam je aktualizovaná verze programu. Jiné odkazy směřují na starší verzi programu a nepůjde vám použít čeština.
Petrik
Petrik (neregistrovaný) ---.vybezek.net
31. 10. 2008 20:10 Nový

Re: Stahujte pouze z FastStone!

Trashman napsal:
Vážení uživatelé, stahujte si program pouze z odkazu směřujícího na server faststonesoft, protože jen tam je aktualizovaná verze programu. Jiné odkazy směřují na starší verzi programu a nepůjde vám použít čeština.
 
Může mi někdo poradit kde stáhnout češtinu?Dík
uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.i4g.tmcz.cz
12. 4. 2008 11:35 Nový

Re: POOOZZZOOOR!!!

J!Rk4 napsal:
Tento soubor obsahuje pri instalaci TROJSKÉHO KONĚ (jmenem Istar, nebo tak nejak). AVG na nej nema sanci (nebo aspon pri instalaci neupozorni!!), pokud nemate Avast, tak FSIV NEINSTALUJTE!!!!
To je nesmysl! Aktuální NOD32 nic nenašel.
Trashman
Trashman (neregistrovaný) ---.a.softex.cz
8. 5. 2006 8:49 Nový

To je nesmysl.

Tento program žádného trojana neobsahuje!
a
a (neregistrovaný) ---.azdvzb.cz
23. 7. 2008 11:20 Nový

Re: POOOZZZOOOR!!!

anonymní uživatel napsal:
J!Rk4 napsal:
Tento soubor obsahuje pri instalaci TROJSKÉHO KONĚ (jmenem Istar, nebo tak nejak). AVG na nej nema sanci (nebo aspon pri instalaci neupozorni!!), pokud nemate Avast, tak FSIV NEINSTALUJTE!!!!
To je nesmysl! Aktuální NOD32 nic nenašel.
fakt, je tam!
uživatel si přál zůstat v anonymitě 195.144.99.---
25. 11. 2008 12:50 Nový

Re: Stahujte pouze z FastStone!

Petrik napsal:
Trashman napsal:
Vážení uživatelé, stahujte si program pouze z odkazu směřujícího na server faststonesoft, protože jen tam je aktualizovaná verze programu. Jiné odkazy směřují na starší verzi programu a nepůjde vám použít čeština.
Může mi někdo poradit kde stáhnout češtinu?Dík
Češtiny jsou na http://cestiny.idnes.cz/
Tinnass
Tinnass (neregistrovaný) 212.80.83.---
10. 3. 2009 21:22 Nový

Re: POOOZZZOOOR!!!

žádný virus tam není já mám avast a ten nic nenašel

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.