Fyzika zajímavě - Animace - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

Fyzika zajímavě - Animace

Poptat plnou verzi

Aktualizace programu 3. 4. 2013 Antivirová kontrola Dnes 4:01

4

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
844 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Výběr více než 160 animací z řady Fyzika zajímavě.

Program navazuje na předchozích osm titulů, vydaných v uplynulých letech v edici Fyzika zajímavě. Jsou to programy Termika, Kapaliny a plyny, Mechanika, Optika, Elektřina 1, Elektřina 2, Atomistika a 333 fyzikálních pokusů.

Obsah těchto programů pokrývá prakticky celé učivo fyziky na základních a středních školách. Tyto materiály však nejsou a ani nechtějí být klasickými učebnicemi nebo pouhými sbírkami vzorečků. Jejich prvotním cílem je motivace k zájmu o fyziku a její všestranné aplikace.

Program Fyzika zajímavě – animace představuje soubor více než 160 nejlepších a nejužitečnějších animací ze všech titulů edice Fyzika zajímavě.

Jsou zde animace tří základních typů:

  • Dynamické znázornění určitého fyzikálního jevu nebo činnosti stroje či technického zařízení bez možnosti ovládání – animace pouze ukazuje průběh určitého děje za předem daných podmínek (např. animace Proudový motor, Radar, Princip laseru). Tento typ animace má především ilustrační funkci, podobnou jako jednoduchý videozáznam.

  • Dynamické znázornění určitého fyzikálního jevu nebo činnosti stroje s možností volby několika variant (např. animace Záření černého tělesa, Magnetování, Interference). Zařazením takového typu animace získají žáci lepší představu o změnách v chování systému.

  • Interaktivní animace s možností plynulé volby jednoho nebo několika parametrů – umožňuje sledovat vztahy mezi různými fyzikálními veličinami při změně podmínek (např. Gravitační síla, Ohmův zákon, Spojka a rozptylka). Tento typ animací je pedagogicky nejefektivnější. Může dokonce nahradit pokusy, které nemáme možnost provést pomocí reálných pomůcek.

Celý program je rozdělen na sedm částí, v každé z nich jsou animace logicky uspořádány podle jednotlivých témat. Pro snadnější orientaci v seznamech je u každé položky informační tlačítko i. Přidržíme-li nad ním kurzor, zobrazí se stručná charakteristika animace včetně jejího vyobrazení.

Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
844 ×