Hlavní navigace

Fyzika zajímavě - Animace

Výběr více než 160 animací z řady Fyzika zajímavě.
4

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
1 164 ×

Program navazuje na předchozích osm titulů, vydaných v uplynulých letech v edici Fyzika zajímavě. Jsou to programy Termika, Kapaliny a plyny, Mechanika, Optika, Elektřina 1, Elektřina 2, Atomistika a 333 fyzikálních pokusů.

Obsah těchto programů pokrývá prakticky celé učivo fyziky na základních a středních školách. Tyto materiály však nejsou a ani nechtějí být klasickými učebnicemi nebo pouhými sbírkami vzorečků. Jejich prvotním cílem je motivace k zájmu o fyziku a její všestranné aplikace.

Program Fyzika zajímavě – animace představuje soubor více než 160 nejlepších a nejužitečnějších animací ze všech titulů edice Fyzika zajímavě.

Jsou zde animace tří základních typů:

  • Dynamické znázornění určitého fyzikálního jevu nebo činnosti stroje či technického zařízení bez možnosti ovládání – animace pouze ukazuje průběh určitého děje za předem daných podmínek (např. animace Proudový motor, Radar, Princip laseru). Tento typ animace má především ilustrační funkci, podobnou jako jednoduchý videozáznam.

  • Dynamické znázornění určitého fyzikálního jevu nebo činnosti stroje s možností volby několika variant (např. animace Záření černého tělesa, Magnetování, Interference). Zařazením takového typu animace získají žáci lepší představu o změnách v chování systému.

  • Interaktivní animace s možností plynulé volby jednoho nebo několika parametrů – umožňuje sledovat vztahy mezi různými fyzikálními veličinami při změně podmínek (např. Gravitační síla, Ohmův zákon, Spojka a rozptylka). Tento typ animací je pedagogicky nejefektivnější. Může dokonce nahradit pokusy, které nemáme možnost provést pomocí reálných pomůcek.

Celý program je rozdělen na sedm částí, v každé z nich jsou animace logicky uspořádány podle jednotlivých témat. Pro snadnější orientaci v seznamech je u každé položky informační tlačítko i. Přidržíme-li nad ním kurzor, zobrazí se stručná charakteristika animace včetně jejího vyobrazení.

Zobrazit více
Download now Checked with antivirus s vylepšením od  Download now Checked with antivirus Poptat plnou verzi na SW.cz

Aktualizace programu 3. 4. 2013 Antivirová kontrola 2. 3. 2024 2:47

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.