iKavárna - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

iKavárna 1.7.2

Poptat plnou verzi

Aktualizace programu 29. 3. 2009 Antivirová kontrola 7. 7. 2017 2:35

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
106 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Evidence plateb v internetové kavárně

iKavárna je zajímavý kus software, jenž do značné míry splňuje požadavky na něj kladené: evidovat platby za zboží a služby v internetové kavárně. Instalace na stanici obsluhy je bezproblémová, nemusíte se tedy obávat zlomyslností při konfigurování odděleného balíčku pro server a zvlášť pro jednotlivé klientské stanice.

"Počítadlo" se zákazníkům spouští manuálně, nikoliv automaticky, což považuji spíše za výhodu (kdo měl někdy v provozovně bandu neposedných Italů, jistě ví, o čem mluvím). V nově přepracovaném, nyní již příjemnějším GUI, jsem dále uvítal možnost zpoplatnění internetu nejen po minutách, ale např. po každé započaté čtvrthodině. Dobře je rovněž vyřešena editace typů zboží (nápoje, CD, tisk...) a jeho přiřazování ke klientským PC pomocí drag & drop, popř. dvojklikem; pokud se překliknete, nevadí, pomocí pravého tlačítka se dá přidané zboží rovněž odebrat. Pobavilo mne chování iKavárny po kliknutí na tlačítko "Ukončit" - políčko změní barvu a až do znovuspuštění si vyúčtovanou částku "pamatuje", což se velice hodí v případě sporu se zákazníkem. Při finálním vyúčtování klienta je možné specifikovat slevu (zboží i internet), po vyplnění přijaté částky program vypočte, kolik klientovi vrátit nazpět.

Oproti předchozí verzi přibyl účet přímého prodeje, který dříve citelně chyběl. Nově lze rovněž definovat libovolný počet administrátorských či uživatelských účtů. Běžný uživatel nemá oprávnění spravovat položky zboží + seznam uživatelů a provádět konfiguraci. V nové verzi iKavárny také můžeme nastavit měnu (např. české nebo slovenské koruny) a editovat položky v okně závěrečného vyúčtování.

Do instančního adresáře programu se do souborů log.txt a log.csv ukládají provedené platby, a to ve tvaru číslo účtenky, datum, čas, uživatel, cena za internet, cena za zboží, celková cena. Tyto informace je tedy možné bez problému dále zpracovávat např. tabulkovým procesorem. Program v průběhu testování ani jednou nehavaroval a v paměti zabíral kolem 6MB, náročnost na CPU byla rovněž zanedbatelná. Vývoj programu nadále pokračuje - již brzy by se měly objevit další nové funkce. Své návrhy a připomínky můžete zasílat na adresu autora.
Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
106 ×