MĚŘIČ light - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

MĚŘIČ light 20130327L

Aktualizace programu 30. 3. 2013 Antivirová kontrola 12. 12. 2017 3:15

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
233 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Slouží pro sběr dat z měřidel přes seriový port.

Program slouží jako základní čítač impulsů ze zvoleného sériového portu počítače RS232. Načítané stavy impulsů poté násobí konstantou měřidla. Zobrazuje okamžité hodnoty a vlastní stav v jednotce měřidla. Program ukládá hodnoty stavů měřičů každou minutu do CSV souboru. Hodnoty jsou odděleny středníkem, tak aby je bylo možné importovat do tabulkového procesoru např: MS Exel nebo OpenOffice.

Program se neinstaluje, pouze se nahraje do adresáře, kde bude mít i právo zápisu. Program do svého adresáře ukládá soubor *.dat ve kterém je poslední nastavení a stavy počítadel. Po prvním spuštění se použijí výchozí hodnoty nastavení, které je možné upravit. upravení se provádí kliknutím na nápis nebo symbol.

Program „Měřič“ slouží jako základní čítač impulsů ze sériového portu linky RS232. Na výstupy zvoleného sériového portu RS232, na piny DTR, RTS a TXD jsou po zpuštění programu zapsány logické „1“ což je využito jako napájení +12V. Zároveň je vhodné, že tyto výstupy jsou proudově omezeny a nedají více než 10 mA (některé až 20 mA). Pozor při log. „0“ je napětí na sériovém portu mínus 12V a proto je vhodné doplnit usměrňovací diodu.

Na vstupech portu, piny CTS, DSR, RI a DCD, je čten logický stav. Při změně stavu z log „0“ na log „1“, program přičte jedna k danému čítači spojeného se vstupem. Změna stavu na log „1“ nastane, je-li přivedeno na daný vstupní pin napětí +12V z některého z výstupních pinů.

Zobrazit více

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
233 ×

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.