Staničář - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

Staničář 2.2.2.2

Aktualizace programu 25. 12. 2006 Antivirová kontrola 13. 7. 2017 5:06

3.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
36 902 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Železniční simulátor, na kterém si můžete vyzkoušet práci dispečera u ČD. Program simuluje JOP.

Staničář je jeden ze simulátorů vzdáleného řízení železniční dopravy. Řídit dopravu lze v jedné stanici, nebo v oblasti, t.j. několik stanic včetně mezistaničních úseků. V současné době se na tratích ČD používá systém pro vzdálené řízení stanice/oblasti.

První vzdáleně řízená oblast v ČR byla zprovozněna v roce 1967. Nyní je již těchto oblastí více a s modernizací železnice přibývá stanic, které jsou řízené elektronickými stavědly. Tato stavědla ovládá výpravčí z PC.

Staničář je od své poslední verze 2.2.2.2 upraven na stahování nových stanic přímo z programu. Lze emulovat JOP (Jednotné obslužné pracoviště), tak jak je definované v předpisech a směrnicích ČD.

Výhodou programu jsou velké možnosti vlastního nastavení, jak barev, tak celkového vzhledu. Elegantně je i vyřešeno zobrazení stanic přes více obrazovek a možnost uložit si pozici obrazovky a jednoduše ji pak zpětně vyvolat, což umožní lehčí řízení velkých oblastí.

Součástí simulace je i Builder, který slouží pro tvorbu a editaci vlastních stanic. Velké množství již hotových stanic a oblastí můžete nalézt na homepage programu.

Stag je program pro editaci jízdního řádu (GVD). Umožňuje snadné vytvoření cestovního pořádku, řazení vlaků včetně zobrazení typů vagónů a lokomotiv, definice JŘ v závislosti na dnech v týdnu nebo svátcích v roce, vytváření nákresných jízdních řádů - to je výčet několika málo funkcí, které Stag má.

Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
36 902 ×