Hlavní navigace

Slunečnice.cz: V květnu bodovala aplikace Nezmeškej

Ilustrační obrázek: Slunečnice.cz: V květnu bodovala aplikace Nezmeškej Skokanem měsíce května se stala aplikace Nezmeškej. Dokládají to statistiky stahovanosti z databáze programů serveru Slunečnice.cz. Zvýšenou oblibu zaznamenal i program PhotoFiltre Studio. Nejvíce si naopak pohoršil přehrávač Windows Media Player.

V květnových statistikách stahovanosti ze serveru Slunečnice.cz si mezi zahraničními programy oproti předchozímu měsíci polepšil prohlížeč Firefox, který se dostal na druhé místo a stáhl tak náskok programu Adobe Reader. Ten si i nadále drží svou první pozici. O několik příček si polepšil i anti-spywarový program Ad-aware (ze 7. na 4. pozici) a DAEMON Tools Lite (z 11. na 8. pozici).

První pozice mezi českým softwarem patří sadě kodeků Codec Pack All in 1. Stahovanost zkušební verze programu AVG 8 poklesla ze 4. místa v minulém měsíci na 8. příčku. Freewarová verze tohoto populárního antivirového programu si svou pozici podržela (4. místo).

Jedním z nejúspěšnějších programů měsíce se stala česká aplikace Nezmeškej, která se poprvé dostala do první třicítky a hned skončila na 17. místě. Stala se tak skokanem měsíce. Tento praktický program umí upozornit na všechny blížící se události jako jsou svátky, narozeniny, výročí nebo pracovní úkoly, ale má i jiné zajímavé funkce, mezi které patří například informace o původu jmen, správce kontaktů, teplotní rekordy či astronomické údaje k danému dni.

Významný posun zaznamenal také software sloužící k úpravě obrázků či fotografií PhotoFiltre Studio, který se z dubnového 24. místa dostal v květnu na 16. příčku. Naopak největší propad v oblíbenosti se dotkl přehrávače Windows Media Player. Pohoršil si o 6 příček a skončil na 21. pozici.

 

 

Zdroj: Slunečnice.cz, květen 2008

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.