Zeměpisná cvičení - Česká republika - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

Zeměpisná cvičení - Česká republika

Poptat plnou verzi

Aktualizace programu 27. 3. 2013 Antivirová kontrola 17. 10. 2017 4:23

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
595 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Zábavné procvičování zeměpisných znalostí.

Výuková aplikace pro zábavné procvičování zeměpisných znalostí, která nabízí 12 typů cvičení:

Města a okresy - Info - v nabídce nebo v mapě vybereme město. Kromě pohlednice a polohy v mapě získáme spoustu informaci a zajímavostí o městě a okrese.

Vodstvo - Info - v nabídce nebo v mapě vybereme řeku nebo vodní plochu. Kromě pohlednice a polohy v mapě získáme spoustu informací a zajímavostí.

Hrady a zámky - Info - v nabídce nebo v mapě vybereme hrad či zámek. Kromě pohlednice a polohy v mapě si můžeme přečíst historii hradu nebo zámku.

Křížovky - do řádků se vyplňují zeměpisné názvy. Mohou to být města, řeky, vodní plochy, hory a pohoří.

Pohlednice - zobrazená pohlednice charakterizuje město, horu, vodní plochu, hrad nebo zámek. Pod obrázkem je nabídka šesti názvů, z nichž je potřeba vybrat ten pravý.

Kraje České republiky - přesouváním obrysů jednotlivých krajů žák sestaví mapu ČR. Poté do k jednotlivým krajům přiřadí jejich názvy.

Krajská města - žák má za úkol vybrat z množiny měst všechna krajská města a umístit je do mapy České republiky.

Skládání názvů - úkolem je sestavit z rozházených písmen název města, vodní plochy, hradu nebo zámku a v mapě označit místo, kam odpovídající objekt patří.

Spojovačka - na každé straně obrazovky je 15 pojmů. Pojmy z pravé strany přesouváme doleva tak, aby ležely vedle pojmů, ke kterým nějakým způsobem patří.

ČR v číslech - účelem je získat rámcově přehled o některých údajích, jako jsou rozlohy jednotlivých krajů, počty obyvatel, hustota osídlení, názvy krajských měst apod.

Hledání - úkolem je přiřadit názvy k bodům, zobrazeným v mapě České republiky. V každé hře se přiřazuje 15 názvů. Přiřazují se názvy měst, vodstva, hradů a zámků.

Určování - na mapě České republiky se postupně objevují objekty a vedle mapy nabídka šesti názvů. Úkolem je vybrat z nich ten správný a objekt jím označit.

Hledáme na mapě - na mapě České republiky jsou ikony znázorňující města, hrady, zámky, zříceniny, lázně, řeky, vodní plochy, nížiny, pohoří, hory a jeskyně. Uživatel hledá na mapě konkrétní objekt.

Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
595 ×