Hlavní navigace

PCLab 2.3

Udělá za vaší zvukové karty osciloskop a signální generátor.
2.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
8 612 ×

Součást Signální generátor udělá z vaší zvukové karty dvoukanálový signální generátor. Signální generátor umožňuje generovat sinus, obdélník, pilu, šum a jakýkoliv jiný průběh, který po vzorcích zapíšete do textového souboru. Můžete zvolit také fázový posun mezi jednotlivými kanály.

Součást Osciloskop udělá z vaší zvukové karty dvoukanálový digitální paměťový osciloskop s možností X-Y režimu i možností záznamu jednotlivých pulsů. Naměřená data lze ukládat do textových souborů. V závislosti na zvukové kartě program umožňuje až 16bitové vzorkování obou kanálů se vzorkovací frekvencí až 192kHz. Placená plná verze nabízí časové základny osciloskopu v rozsahu 1ms až 500 sekund.

K oběma součástem je kvalitní a podrobná nápověda, která obsahuje i vysvětlení základních pojmů a principů.

Obě součásti fungují pro kmitočty v rozsahu 0Hz až 22kHz; vyšší kmitočty bohužel nelze zpracovávat kvůli omezené vzorkovací frekvenci zvukové karty. I tak ale jde o program, který jistě najde své uplatnění při práci s nízkofrekvenčními zapojeními.

Zobrazit více
Download now Checked with antivirus s vylepšením od  Download now Checked with antivirus Poptat plnou verzi na SW.cz

Aktualizace programu 27. 1. 2008 Antivirová kontrola 25. 3. 2024 3:43

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.