Hlavní navigace

Recenze a tipy

 • Google spočítá, o kolik vaši firmu okradl spam

  Nevyžádaná elektronická pošta, neboli spam, je součástí našeho každodenního života. Jeho filtrování znamená pro firmy nezanedbatelné finanční náklady. Google vám nyní řekne, o kolik vaši firmu spam okradl.

 • ESET Smart Security 4 a ESET NOD32 Antivirus 4 jsou k dispozici pro veřejné beta testování

  Společnost ESET nabízí uživatelům možnost otestovat její beta verze připravovaných programů ESET Smart Security 4 a ESET NOD32 Antivirus 4. Tyto produkty mají přinést řadu novinek a vylepšení.

 • Doplňky pro Firefox: jak zefektivnit stahování?

  Pohyb souborů mezi osobním počítačem a internetovými servery v obou směrech neustále narůstá. Tento provoz se zvyšuje jak v počtu souborů, tak v jejich velikosti. Podívejme se, jak si download a upload ulehčit s pomocí firefoxovských doplňků.

 • Francouzské hudební společnosti žalují SourceForge

  Autoři digitálního obsahu se snaží všemožně ztížit, či přímo zabránit, nelegálnímu sdílení svých děl. Francouzské hudební společnosti se k nim nyní přidaly a „pustily“ se do firem distribuujících P2P aplikace.

 • Microsoft zdarma nabídne antivirový program

  Na trhu bezpečnostních řešení, které chrání uživatele před nejrůznějšími hrozbami, se brzy objeví další hráč. Microsoft totiž plánuje uvedení vlastního řešení.

 • Google uvolnil SketchUp 7

  Google zpřístupnil sedmou verzi svého grafického programu. Ta přináší řadu novinek a vylepšení, které mají uživatelům zpříjemnit běžně používané pracovní postupy.

 • Přehrávače videa: který je nejlepší? IV.díl

  Předposledním dílem pokračuje náš test video přehrávačů. Jak je na tom s funkcemi známý program VLC media player a jak obstojí v konkurenci ostatních přehrávačů? Odpověď nejen na tuto otázku naleznete v dnešním článku.

 • Webové Office nebudou mít režim "offline"

  Microsoft připravuje svůj webový kancelářský balík Office. Na světlo světa o něm postupně „prosakují“ nejrůznější informace. Nyní to vypadá, že webové Office nebudou mít režim „offline“.

 • Stahujte demo The Sims 2

  Patříte k příznivcům herní série The Sims? Zamilovali jste si virtuální životy svých přátel? Pokud ano, pak si zahrajte demo hry The Sims 2, kterou můžete stahovat přímo ze Slunečnice.

 • Jaký je Microsoft Internet Explorer Mobile 6?

  Zatoužili jste vyzkoušet Internet Explorer Mobile 6 a nechcete si kvůli tomu kupovat nové PDA? Pak máte možnost kvality tohoto nástroje prozkoumat pomocí emulátoru. A co že se v nové verzi na uživatele chystá?

 • O2 nabízí Microsoft Office 2007 k ADSL za 390 Kč

  Kancelářskou sadu Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti je možné zakoupit standardně za cenu daleko nižší, než je cena plné komerční verze Office. Společnost O2 nyní přišla za domácími uživateli s nabídkou cenově ještě zajímavější.

 • Tipy a triky pro MS Word: 1.část

  Microsoft Word je zřejmě nejpoužívanějším nástrojem sady Microsoft Office, mnohdy však zaměňován s poznámkovým blokem a využíván i ve zcela nevhodných případech. Podívejme se, co všechno lze s Wordem dělat, jak využít jeho kapacit a jak jej přizpůsobit k obrazu svému. Co všechno umí?

 • Microsoft investuje miliardu USD v Číně

  Investiční záměry společnosti Microsoft v oblasti výzkumu a vývoje zřejmě budou v průběhu následujících tří let směřovat do Číny. Společnost zde totiž hodlá investovat nemalou sumu peněz.

 • 64bitový Adobe Flash Player 10 alpha pro linuxy je tu

  Pokud patříte k příznivcům linuxových operačních systémů, pak zbystřete. Společnost Adobe Systems vypustila 64bitovou alfa verzi svého Flash Playeru 10. Co uživatelům nabídne?

 • Gartner: 85 % firem používá open source

  Skutečnost, že sumy vyplácené za pořízení softwarového vybavení patří ve firemní sféře mezi nezanedbatelné náklady, je věcí známou. Proto se společnosti snaží nasazovat v co největší míře open source nástroje. Jaký je jejich podíl?

 • Nový Microsoft Store online

  Microsoft se snaží využít předvánočního nákupního „šílení“ a spouští svůj nový online obchod, který nabídne jeho produkty pěkně na jednom místě. A co že si v „Microsoftím“ elektronickém obchodu budeme moci koupit?

 • Srovnání nejpoužívanějších webových prohlížečů

  Mnoho uživatelů přechází od výchozího internetového prohlížeče Windows, Internet Exploreru, k alternativním možnostem. Mezi ty nejpoužívanější patří Mozilla Firefox, Opera, Safari a nově také Google Chrome. Který z nich je vhodný právě pro vás?

 • OpenOffice 5x populárnější, nežli Google Docs

  Je u uživatelů internetu více oblíbený kancelářský balík OpenOffice, nežli Google Docs? A jaký je vzájemný poměr využívání těchto kancelářských nástrojů?

 • ASRock Instant Boot: Vista za 4 sekundy!

  Nelíbí se vám, jak pomalu startují vaše Windows do „použitelného“ stavu? Pokud byste rádi start systému uspíšili, pak je tu pro vás ASRock Instant Boot.

 • Falešné antiviry se snaží okrást uživatele

  Bezpečnost je v digitálním světě pojmem velice relativním. Viry a ostatní škodlivé kódy na nás útočí ze všech stran. Je tedy nutné se jim bránit. Víme, které hrozby byly v měsíci říjnu nejhorší. Na co se konkrétně zaměřovaly?

 • Zkušenosti jednoho uživatele, aneb jak synchronizovat mobil s PC

  Zažili jste někdy, že váš program pro synchronizaci mobilu s počítačem nepracoval zcela správně, nebo dokonce nepracoval vůbec? Pak je na čase poohlédnout se po jeho vhodnější alternativě.

 • Základy práce s webovým prohlížečem

  Rádi byste si zpříjemnili prohlížení internetových stránek? Nebo chcete být přímo v prohlížeči informováni o aktuálním zpravodajství? Pak právě vám přinášíme pár tipů.

 • Ochrana proti phishingu konečně v novém Safari 3.2

  Phishing je poměrně zákeřný způsob, jak zločinci získávají přístup k bankovním účtům nic netušících uživatelů. Abyste byli před těmito útoky chráněni, přináší proti němu prohlížeč Safari ochranu.

 • Prodej Command & Conquer Red Alert 3 pro Xbox 360 zahájen

  Prodej herního titulu Command & Conquer Red Alert 3 pro videoherní a zábavní systém Xbox 360 na trzích v Severní Americe a Evropě byl zahájen. Co hráčům přináší? Na co se můžeme těšit a co lze očekávat?

 • Glary Utilities: optimalizuj, udržuj a chraň

  Glary Utilities je nástroj pro komplexní údržbu a vyčištění počítače od zbytečných souborů a záznamů, či blokování spyware, adware a dalších škodlivých programů. Zároveň vyčistí systémový registr a zahladí stopy po brouzdání internetem. Jaký ve skutečnosti je?

 • Electronic Arts chce štíhlé hráčky

  Společnost Electronic Arts zjišťuje, že možná v oblasti zeštíhlování postav trochu zaspala dobu, proto se chystá vyrazit do boje proti systému Nintendo Wii Fit. Jaké zbraně připravuje?

 • Webové Office poběží i na alternativních platformách

  Microsoft zřejmě usoudil, že provázání chystaných webových Office se svými dalšími produkty by uživatele mohlo od jejich používání odradit. Rozhodl se tedy, že online kancelářský balík zpřístupní pro všechny platformy.

 • Stahujte Firefox 3.0.4

  Pokud patříte mezi příznivce internetového prohlížeče Firefox, pak právě vám je určena nová aktualizace tohoto programu. Těšit se můžete nejen na opravy bezpečnostních chyb.

 • ESET uvolnil finální verzi antiviru pro mobilní zařízení

  Viry nepronikají pouze do světa klasických PC, setkáváme se s nimi stále častěji také při používání mobilních zařízení. Jejich uživatelům přispěchala se svým řešením na pomoc společnost ESET.

 • Přehrávače videa: který je nejlepší? III.díl

  Třetím dílem pokračuje náš malý seriál o video přehrávačích. Dnes se podíváme na další výborný program nazvaný The KMPlayer, multimediální přehrávač s povedeným vzhledem a s češtinou v základním nastavení.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.